شبکه گری زیست محیطی

شبکه گری سبز

بنده یاسر محمدی یکی از همسفران شما در حرفه شبکه گری زیست محیطی هستم.

ابتدا می خواهم حس خرسندیم را با شما به اشتراک بگذارم.

چند ماهی است آنچه را که از اطلاعات داخل و خارج از کشور در مورد سازمان های مردم نهاد به صورت آنلاین کسب کرده ام و می خواهم یکی از آنها که حرفه شبکه گری زیست محیطی است را در خدمت شما دوستان بگذارم.

فرهنگ هر حرفه ای را افراد فعال در آن عرصه به جامعه عرضه می کنند پس هر یک از ما مسئولیتی بزرگ در مقابل جامعه ایرانی در پیش داریم. تیم آموزشی مجمع فعالان زیست محیطی بر پایه اطلاعات به روز دنیا گام بر می دارد و بسیار مشتاق است دانسته های خود را با راهبران فعال خود در اولین فرصت به اشتراک بگذارد.

اطلاعات برای خود ما است و حتما برای دیگر دوستان نیز هست؛ چون دوستانی بیش از ۲۰ استان مختلف فعال در حرفه شبکه گری زیست محیطی در این مجمع عضو می باشند.

توصیه ما این است از اطلاعات مجمع فعالان زیست محیطی یکی از نهاد های بنام این حرفه در ایران که تلاش بر این دارد با استفاده از آموزش های ویدئویی، گرده همایی های جامع ، کارگاه های آموزشی ( آنلاین یا حضوری ) و مطالب مفید توسط راهبران بزرگ این حرفه در جهان را خدمت فعالان این حوزه قرار دهد نهایت استفاده  را داشته باشید.

دیدگاه ما سالم و فراگیر است و بر خود می بالیم که در این مسیر کنار یکدیگر برای ایجاد فرهنگی صحیح از جانب کارآفرینان و فعالان این عرصه و دیدگاهی خوب از جانب مردم نسبت به این حرفه در کشور عزیزمان ایران باشیم.

به واسطه حرفه شبکه گری زیست محیطی جهان برای اولین بار همبستگی واقعی را تجربه خواهد کرد.

آیا شما جزو پیشروان این حرفه هستید؟

شبکه گری سبز

شبکه گری زیست محیطی و سالهای ابتدایی آن:

سال ها پیش ما به شدت یک آدم ایده آل گرا بودیم. آن قدر به همه جوانب کاری که می خواستیم انجام دهیم فکر می کردیم که دیگر تاریخ مصرف آن کار می گذشت. زمان که گذشت و چند باری که سر ما به سنگ خورد، به مدل دیگری فکر کردیم. بجای ایدآل گرا بودن ، نگرشی همچون پازل داشتیم.

ایده نگرش پازل خیلی ساده بود.

پازل تکمیل، ایده آل ما بود. اما ما می توانستیم از همین الان بدون مقدمه اولین تکه پازل را در جای خود قرار دهیم، یعنی کار از همین الان شروع شد! زمانی بود که رشد مجمع فعالان زیست محیطی چندین برابر شد. به نظر ما نگرش پازل یکی از بهترین ایده ها برای انجام دادن کارهای مختلف است:

  • به جای اینکه به فعالیت های بزرگ و تغییر جهان فکر کنی، همین الان از یک گام کوچک شروع کن …
  • به جای اینکه به یک برنامه دراز مدت ورزشی فکر کنی، روزی چند دقیقه پیاده روی کن …
  • به جای اینکه یک روز جمعه خالی برای تمیز کردن کل خانه پیدا کنی، این لیوان را از روی میز بردار…

ما خیلی وقت ها ضرر را در این می دانیم که از دارایی داشته مان چیزی کم شود، آیا این که می توانستیم دارایی را کسب کنیم و نکردیم ضرر نیست؟

ما اگر قصد فتح قله اورست را داریم، می توانیم اکنون از پشت میزمان بلند شویم و یک قدم به سمت اورست نزدیک تر شویم، قطعا ما نسبت به یک دقیقه پیش به اورست نزدیک تریم …

آیا شما هم می خواهید دیدگاه تان را از ایدآل گرایی به نگرش پازل تغییر دهید؟

به کل ذهنیت تان را از روی پول بردارید. شما برای چه یک فعالیت را انجام می دهید؟ آیا دلیلش در الویت هایتان پول است؟ متأسفیم بگوییم که کسب کار های بیرون نیز پول می دهند.

دیدگاهتان را از روی یک سازمان مردم نهاد برای کسب درآمد بردارید … چون هدف سازمان های مردم نهاد خدمت و ایجاد ارزش افزوده برای مردم ( ارزشی که فقط شما برای اولین بار و متفاوت تر از افراد دیگر به دیگران می دهید. ) است. از این رو خلاصه یکی از درس های صفر تا صد محیط زیست را خدمت تان عرض میکنم که راجب شبکه گری زیست محیطی است.

مزایای شبکه گری زیست محیطی:

  1. می توانید افراد دیگری را همراه با خود، برای فرهنگ سازی ببرید. ( ارتباطات اجتماعی )
  2. می توانید از خانه، به صورت پاره وقت و در زمان های آزادتان در شبکه های اجتماعی آموزش زیست محیطی تکثیر کنید.
  3. می توانید ساعات کاری و فعالیت هایی که می خواهید انجام دهید را خودتان انتخاب کنید.
  4. می توانید از طریق ذخیره و پس انداز اضافه خود، ایده هایتان را با یک تیم اجرایی کنید. ( درآمدتان در قابل تیم با استفاده از ایده های زیست محیطی چندین برابر می شود. )
  5. این فرصت را دارید که خود را از نظر مالی مستقل کنید.
  6. حرفه شبکه گری زیست محیطی یک نیرو است، نیرویی که زندگی را تغییر می دهد و کسی جلو دارش نیست.
  7. حرفه شبکه گری زیست محیطی، قله ی راهبری فرهنگ سازی است، نه بر روی قله راهبری، بلکه خود قله راهبری است.
[box]هر چه افراد بیشتری از محصولات سلامتی و یا خدمات مجمع و تیم شما ( از یک محصول سلامتی گرفته تا آموزش ها ) استفاده کنند، ارزش آن بیش تر می شود. که ما آن را اثر شبکه ای می نامیم. هر چقدر در ابتدا خدمت شما بیشتر باشد آینده روشن تری در مسیر خواهید داشت چون فناوری های زیستی جزو پُر سودترین کسب کارهای آینده خواهند بود[/box]

چون شما در حرفه شبکه گری زیست محیطی این فرصت را دارید تا با کمک به دیگران برای ساختن محیط زیستی بهتر موفق شوید، پس شبکه گری و ارایه فرصت حرفه تان یک انتخاب نیست، بلکه یک وظیفه اخلاقی برای تمام فعالان زیست محیطی است.

ما تیم هستیم، نه به این علت که با هم کار میکنیم، ما تیم هستیم چون به هم اعتماد داریم ،احترام میگذاریم و به هم اهمیت میدهیم.

نتیجه گیری:
هدف ما خدمت است، خدمتی جهانی از جنس ایمان …

اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد شبکه گری زیست محیطی را دارید میتوانید کتاب صفر تا صد محیط زیست را تهیه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *