گیاهخواری سگ ها و گربه ها

گیاهخواری سگ ها و گربه ها کمک به محیط زیست

شاید برایتان جالب باشد که بدانید آیا سگ و گربه خانگی شما می تواند یک گیاهخوار یا به اصطلاحی وگن باشد؟ طی مقالاتی که در مورد گیاهخواری سگ ها و گربه ها نوشته شده ما می توانیم در مورد این بحث به ذکر نکاتی بپردازیم بنابراین شما را به خواندن مطلب دعوت می کنیم. بی شک گیاهخواری روشی موثر برای کاهش گرمایش زمین بوده و به حفظ محیط زیست کمک بسیاری می کند. حیوانات خانگی همچون سگ و گربه جزو حیواناتی هستند که مقدار زیادی گوشت مصرف می کنند.

گیاهخواری سگ ها و گربه ها روشی امکان پذیر

بعضی از گیاهخواران و وگن ها از غذاهای صد درصد گیاهی مصرف می کنند به طوری که سگ ها و گربه های خانگی خود را نیز با این موضوع وفق داده و برای آنان نیز غذاهای گیاهی آماده می کنند. یک مثال قابل توجیه برای شما این است که در سال ۲۰۰۲ یک سگ کولی ۲۷ ساله، اسم خود را به عنوان یک سگ کاملا وگانیسم و گیاهخوار در کتاب رکورد گینس ثبت کرده است.

مطالعات نشان داده است که بیماری های مرتبط با مصرف گوشت در انسان مانند سرطان، آلرژی، مشکلات کلیوی، کبد و مشکلات استخوانی هستند. اگرچه این بیماری ها در حیوانات خانگی همچون سگ و گربه نیز وجود دارد و درصد ابتلا با گوشتخواری افزایش می یابد.

گیاهخواری سگ ها و گربه ها با مدیریت نیاز جسمی آنان

تامین نیاز های غذایی سگ ها و گربه ها به راحتی با مکمل ها و تعادل غذایی گیاهی امکان پذیر است. تعادل باید با توجه به شرایط سنی سگ و گربه در سه دسته :

 • توله سگ ها و بچه گربه ها
 • سگ ها و گربه های بالغ
 • سگ ها و گربه های شیرده

تقسیم و نظارت شود. برای بسیاری تعجب آور است که بخواهند گوشت از چرخه غذایی گربه یا سگ خود حذف کنند ولی اگر توجهی به حیوانات گوشت خوار وحشی در طبیعت کنند می توانند در یابند که چقدر با شرایط وفق می یابند و چقدر در تلاش اند که تنوع غذایی خود را برای زنده ماندن افزایش دهند.

سگ ها و گربه هایی که گیاهخوارند از سلامتی خود لذت می برند و یک رژیم غذایی گیاهی برای حیوان شما از نظر اخلاقی و حقوقی حیوانات کاملا سازگار است.

اگر می خواهید سگ یا گربه شما گیاهخوار شود باید اول از خودتان شروع کنید. کسانی که هیچ اطلاعاتی از وگانیسم و گیاهخواری ندارند نمی توانند نیاز های حیوان خانگی خود را درک کنند بنابراین پیشنهاد ما این است که با شروع گیاهخواری علاوه بر تامین سلامتی و حفظ هزینه های خود، حیوان خانگی گیاهخوار خود را نیز بیشتر و بهتر درک کنید.

2 دیدگاه برای “گیاهخواری سگ ها و گربه ها

 1. خیزران اسماعیل زاده گفته:

  لطفا در گذاشتن پست هایی از این دست مراقبت و احتیاط بیشتری بکنید. به نظرم این جور پست ها بدون توضیح و تبیین موضوع میتونه برای حیواناتی که با انسانها زندگی می کنند خطرات زیادی داشته باشه. هنوز گیاهخواری حیوانات اونقدرها پیشرفتی نکرده، چه به لحاظ منابع علمی و نظری و چه به لحاظ خوراکهای جایگزین. طرح کردن این موضوع بدون توضیح روش و اصلن امکان بحث اصولی روی درست یا غلط بودن وگان شدن حیوانات گوشتخوار، چه فایده‎ای داره جز زیاد کردن رنج این موجودات بی‎گناه که اسیر دست ما انسانها هستند؟
  من طرح این ایده‎ها رو در شرایط فعلی غیرواقع‎بینانه و افراطی می‎دونم که دودش هم طبق معمول به چشم حیوانات بدبخت میره.

 2. فرناز گفته:

  خب من مدتیه می خوام گیاهخواری رو شروع کنم و البته گوشت قرمز رو حذف کردم ولی جایگزین خوبی به غیر از سویا برای گوشت پیدا نکردم که متاسفانه نفاخ هن هست الان کارت عضویت گیاهخواری شما چه کمکی به من می کنه ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *